ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული EU4Digital მექანიზმი საქართველოს მოქალაქეებსა და მცირე და საშუალო ზომის საწარმოებს EU4Digital აკადემიის ონლაინკურსზე დასარეგისტრირებლად იწვევს.
ონლაინკურსი, „ელ-კომერცია ევროკავშირის ციფრული კომერციის ვებსაიტებზე“, განკუთვნილია მათთვისაც, ვინც არ ფლობს ელ-კომერციაზე საბაზისო ცოდნას და ახლა აპირებს ძალების ცდას და იმ ადამიანებისთვისაც, რომლებიც საქართველოში უკვე ყიდიან პროდუქციას ონლაინ, მაგრამ სურთ, ბიზნესი გააფართოონ და ევროკავშირის ბაზრებზეც გავიდნენ. კურსი მათ მოამარაგებს ყველა საჭირო უნარით, რომ პროდუქცია eMAG-ზე, Amazon-სა თუ eBay-ზე გაყიდონ.
კურსის გამვლელები გაეცნობიან ევროკავშირის ელ-კომერციის ყველაზე მსხვილ ბაზრებს და ისწავლიან, როგორ აარჩიონ მათთვის ყველაზე ხელსაყრელი ვებსაიტები, როგორ დარეგისტრირდნენ მათზე და დაიწყონ გაყიდვა. ისინი ასევე გაიგებენ, რა უნდა იცოდნენ საბაჟოსა და ევროკავშირში მოქმედი საგადასახადო რეგულაციების შესახებ.
10-საათიანი, თვითმართული კურსი უფასოა და ხელმისაწვდომია ინგლისურ და ქართულ ენებზე.
კურსი განთავსებულია atingi-ის პლატფორმაზე, სადაც დაგჭირდებათ ანგარიშის გახსნა კურსის გასავლელად.
EU4Digital აკადემიის კურსის ყველა გამვლელი ევროკავშირის მოთხოვნების შესაბამის მიკრო-სერტიფიკატს, ე.წ. „სამკერდე ნიშანს“ მიიღებს. თითოეული „სამკერდე ნიშანი“ შეიძლება განთავსდეს სოციალურ მედიაში ან ჩაიწეროს CV-ში როგორც თქვენი ახალი უნარებისა და ცოდნის შემოწმებადი დამამტკიცებელი საბუთი.

The EU-funded EU4Digital Facility invites citizens and small and medium-sized enterprises (SMEs) in Georgia to register for an online course available in the new EU4Digital Academy digital learning programme.
The user-friendly ‘eCommerce in EU Marketplaces’ online course is designed for those who have no prior knowledge of e-commerce and want to start their journey, or those who are already selling online in their own country but want to expand their sales to the EU, providing all the tools to start selling on eMAG, Amazon or eBay.
The ‘eCommerce in EU Marketplaces’ course materials explain what the major EU eCommerce marketplaces are, how to select the most suitable marketplace, how to register and start selling, and how to navigate EU rules such as VAT and customs.
The 10-hour self-paced course is free and available in English and Georgian.
The course is available on the atingi platform, where you need to create an atingi account to enrol on the course.
The EU4Digital Academy trainees will benefit from the opportunity to gain an EU-aligned micro-credential, called a badge. Each badge can then be displayed on social media or a CV to serve as verifiable proof of the new skills and knowledge gained.