27 ოქტომბერს ევროკავშირმა და ევროპის რეკონსტრუქციისა და განვითარების ბანკმა (EBRD) დაიწყეს ციფრული ადაპტაციის პროგრამა მიკრო, მცირე და საშუალო ზომის კომპანიებისთვის, რომლებიც დაინტერესებულები არიან საკუთარი ბიზნესის ციფრულ სივრცეში გადატანით.
ინიციატივის, EU4Business ფარგლებში ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული პროგრამის საშუალებით, კომპანიები გააციფრულებენ თავიანთ მარაგებს და საკუთარ პროდუქციას ელექტრონული კომერციის ადგილობრივ პლატფორმებზე განათავსებენ. გარდა ამისა, ისინი გაივლიან ტრენინგს სოციალური მედიისა და ციფრული მარკეტინგის საფუძვლებში.
დაინტერესებულმა კომპანიებმა უნდა შეავსონ სარეგისტრაციო ფორმა. პროექტის წარმომადგენლები ყველა რეგისტრირებულ კომპანიას დაუკავშირდებიან და დამატებით დეტალებსა და პირობებს გააცნობენ.

On 27 October, the EU and the European Bank for Reconstruction and Development launched the Digital Adaptation Programme, targeting micro, small and medium-sized enterprises interested in bringing their business into a digital space.
Within the programme funded by the EU, as part of the EU4Business initiative, companies will digitalise their stocks and place their product on local e-commerce platforms. They will also attend training on social media and on the basics of digital marketing.
Companies that are interested should fill in the application form. All registered firms will be contacted and provided with more detailed information and conditions.