ევროკავშირმა ”საქართველოში ევროპული ბიზნესის და ეკონომიკური ინტერესების ხელშეწყობის” კონკურსის გამარჯვებულად საქართველოს ევროპული ბიზნეს ასოციაციის (EBA Georgia) მიერ წარდგენილი პროექტი დაასახელა.
გამარჯვებული პროექტი ბიზნესის კოორდინირებული და აქტიური მოქმედებების წახალისებას, ასოცირების შეთანხმებისა და ღრმა და ყოვლისმომცველი თავისუფალი სავაჭრო სივრცის შესახებ შეთანხმების (DCFTA) განხორციელების ხელშეწყობას და ევროკავშირის ეკონომიკური დიპლომატიის ინტერესების დაცვას ისახავს მიზნად.
ევროკავშირის ელჩმა, კარლ ჰარცელმა საქართველოს ევროპულ ბიზნეს ასოციაციას გულმოდგინე მუშაობით და ძლიერი საპროექტო განაცხადის წარდგენით მიღწეული გამარჯვება მიულოცა. მან ასევე მადლობა გადაუხადა კონკურსის ყველა მონაწილეს ინტერესის გამოხატვისა და მაღალი ხარისხის წინადადებების წარდგენისთვის. „მოვუწოდებ ამ განმცხადებლებს და სხვა შესაბამის ორგანიზაციებს, მიიღონ საქართველოს ევროპული ბიზნეს ასოციაციის სამომავლო მოწვევები და ერთად იმუშაონ ინკლუზიური პლატფორმის შესაქმნელად. ჩვენ ველით, რომ ამ გზით თქვენც შეიტანთ წვლილს პროექტის განხორციელებაში და ევროპული ბიზნესის და ევროკავშირ-საქართველოს ეკონომიკური ინტერესების დაცვაში“, — განაცხადა ელჩმა.

The European Business Association Georgia has been selected to implement an EU-funded project on ‘Promoting European business and economic interests in Georgia’.
The winning project will aim to encourage coordinated and pro-active actions by business, to support the implementation of the Association Agreement and the Deep and Comprehensive Free Trade Area (DCFTA), and to pursue the EU’s economic diplomacy interests.
EU Ambassador Carl Hartzell congratulated EBA Georgia for their hard work and strong proposal, and thanked all the applicants for their interest and the quality of their proposals: “I encourage these applicants and other relevant organisations to seize the opportunity of upcoming invitations from EBA Georgia and to work together towards the creation of an inclusive platform. We look forward to your contribution to the project’s implementation, in the interest of European businesses and EU-Georgia economic interests.”