EU4Business-ის პროექტმა „საქართველო ევროპულ გზაზე: ეფექტური მოდელის შექმნა DCFTA-სა და მცირე და საშუალო მეწარმეობის სტრატეგიის განხორციელებისთვის“ ქართული სამოქალაქო საზოგადოების ორგანიზაციათა საპროექტო განაცხადების მიღება გამოაცხადა. განაცხადის შეტანის ბოლო ვადა არის 31 მაისი.
ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული პროექტი მიზნად ისახავს ქართული სამოქალაქო საზოგადოების ორგანიზაციების როლის მხარდაჭერასა და გაზრდას საჯარო ცნობიერების ამაღლებაში, ისევე როგორც ღრმა და ყოვლისმომცველი თავისუფალი სავაჭრო სივრცის შესახებ შეთანხმების (DCFTA) უკეთ გაცნობასა და მისი განხორციელების მხარდაჭერაში.
რეგიონული სამოქალაქო ორგანიზაციებისთვის გამოყოფილი ქვე-გრანტები მიზნად ისახავს სამოქალაქო საზოგადოების ორგანიზაციათა მხარდაჭერას მიმდინარე დისკუსიებისა და DCFTA-ს განხორციელების შესახებ ცნობიერების ამაღლების ხელშეწყობაში, ისევე როგორც მათ დახმარებას, გახდნენ თავთავიანთი წრეების აქტიური წევრები, ჩართონ და DCFTA-ს შესაძლებლობების შესახებ ინფორმაციით უზრუნველყონ საზოგადოება, განსაკუთრებით, მცირე და საშუალო მეწარმეები.
ქვე-გრანტების გამოყოფა მოხდება შემდეგი ორი მიმართულების საფუძველზე:
- DCFTA-ს შესახებ ცნობიერების ამაღლება ქართულ საზოგადოებაში;
- DCFTA-ს შესახებ ცნობიერების ამაღლება რეგიონულ მცირე და საშუალო საწარმოებსა და საჯარო მოსამსახურეებში
ჯამში, გამოიყოფა 60 გრანტი, თითოეული 1000 ევროს ოდენობით, მათი განაწილება კი თანაბრად მოხდება I და II მიმართულებით, ისევე როგორც გეოგრაფიული დაფარვის საფუძველზე, საქართველოს 9 რეგიონსა და აჭარის ავტონომიურ რესპუბლიკაში.
კანდიდატები უნდა წარმოადგენდნენ საქართველოს 9 რეგიონიდან ერთ-ერთში ან აჭარის ავტონომიურ რესპუბლიკაში დარეგისტრირებულ სამოქალაქო საზოგადოების ორგანიზაციებს. თბილისში რეგისტრირებულ და დაფუძნებულ ორგანიზაციებს არ შეუძლიათ განაცხადის შეტანა.
განაცხადის შეტანის პროცედურა:
საპროექტო განაცხადი, ყველა სავალდებულო დოკუმენტებთან ერთად, უნდა გაიგზავნოს 2018 წლის 31 მაისამდე ელექტრონული ფოსტის მისამართზე info@gip.ge.
იხილეთ განაცხადების მიღების პროგრამა განაცხადებისა და სავალდებულო დოკუმენტების შესახებ სრული ინფორმაციისთვის.

Georgia: EU4Business project launches call for proposals for regional CSOs
The EU4Business project ‘Georgia on European Way: Creation of Effective Model for DCFTA and SME Strategy Implementation’ has issued a call for project proposals from Georgian civil society organisations. The deadline for applications is 31 May.
The EU-funded project aims to increase and support Georgian civil society organisations’ role in raising public awareness, understanding and support for implementation of the Deep and Comprehensive Free Trade Area (DCFTA).
The sub-grants to regional civil society organisations seek to support CSOs in contributing to on-going discussions and awareness raising about DCFTA implementation, and to help them become active actors in their respective communities and to engage and inform the public, especially SMEs, about DCFTA opportunities.
The sub-granting will be based on the two following topics
1. Awareness raising about DCFTA among the Georgian public;
2. Awareness raising about DCFTA among regional small and medium enterprises and public servants
In total, 60 grants of to €1,000 will be distributed by ensuring equal distribution within topics I & II, as well as geographical coverage of all 9 Georgian regions and the Autonomous Republic of Adjara.
Applicants must be registered civil society organisations from any of 9 Georgian regions or the Autonomous Republic of Adjara. Organisations registered and based in Tbilisi are ineligible to apply.
Application procedure:
Project proposal with all required documents has to be submitted by May 31, 2018 via email at info@gip.ge.