მცირე ბიზნესებისთვის დაფინანსების ხელმისაწვდომობა უმთავრეს გამოწვევათა შორისაა – სწორედ ამ საკითხის გადასაჭრელად EU4Business საქართველოში ადგილობრივ ფინანსურ ინსტიტუტებთან თანამშრომლობს. ამგვარი თანამშრომლობის საფუძველზე მცირე და საშუალო საწარმოებს სესხის მიღების ისეთი გაუმჯობესებული პირობებით სარგებლობა შეუძლიათ, როგორიცაა დაბალი საპროცენტო განაკვეთი, გრძელვადიანი გადახდის გრაფიკი და ფინანსებზე წვდომის გამარტივებული პროცედურები.
ევროკავშირის მხარდაჭერით გაცემული სესხები ხელმისაწვდომია საქართველოს წამყვან ბანკებში, რომელთა შორისაცაა: პროკრედიტ ბანკი, თიბისი ბანკი, საქართველოს ბანკი, ლიბერთი ბანკი, კრედო ბანკი, ტერაბანკი, ბაზისბანკი და მიკროსაფინანსო ორგანიზაცია კრისტალი. ეს ინსტიტუტები პირდაპირ თანამშრომლობენ ევროკავშირის პროგრამებთან, რომ მზარდ ბიზნესებს მათ საჭიროებებზე მორგებული ფინანსური პროდუქტები რაც შეიძლება მარტივად მიაწოდონ.
ხელმისაწვდომი ფინანსური მხარდაჭერის შესახებ დეტალური ინფორმაცია EU4Business-ის საქართველოსთვის განკუთვნილ ვებსაიტზე მოიპოვება.
ავეჯის კომპონენტების მწარმოებელმა ქართულმა კომპანიამ ევროკავშირის მხარდაჭერით მიღებული სესხით გაზარდა წარმოება და გააფართოვა საქმიანობა, რითაც ცხადად აჩვენა, რა სარგებელი მოაქვს მსგავს ფინანსურ დახმარებას.
ბიზნესის გასაფართოებლად ხშირად მხოლოდ დაფინანსება არ კმარა – ამ პროცესს სჭირდება სტრატეგიული ხელმძღვანელობა და პრაქტიკული ცოდნა. ამ მიზნით EU4Business ქართულ მცირე და საშუალო ბიზნესებს სთავაზობს ექსპერტულ კონსულტაციებსა და ტექნიკურ დახმარებას ისეთ მნიშვნელოვან სფეროებში, როგორიცაა მარკეტინგი, ოპერაციები, ფინანსური ანგარიშგება, ხარისხის მართვა და ზოგადი სტრატეგიის დასახვა.
კომპანიები ამგვარ მხარდაჭერას იღებენ ისეთი მიზნობრივი პროგრამების საშუალებით, როგორებიცაა: „ქალები ბიზნესში“, რომელიც ქალ მეწარმეებს ბიზნესის გაზრდაში ეხმარება; და „GEFF საქართველოში“, რომელიც მწვანე ეკონომიკაზე დაფუძნებულ საკონსულტაციო მომსახურებებს გასცემს. ეს პროგრამები მეწარმეებს შესაბამის სფეროში გამოცდილ კონსულტანტებთან აკავშირებს, რაც მცირე და საშუალო საწარმოებს ოპერაციული ბარიერების გადალახვასა და ზრდის პოტენციალის სრულად გამოყენებაში ეხმარება.
ეკო-მეგობრული დიზაინის ქართულმა კომპანიამ ექსპერტული რჩევები EU4Business-ის შუამდგომლობით მიიღო, რის შედეგადაც პროდუქტის ხარისხი გააუმჯობესა და ბაზარზე პოზიციები გაიმყარა.
დიახ, არსებობს – ევროკავშირი სხვადასხვა სპეციალური პროგრამის მეშვეობით აქტიურად უჭერს მხარს ქალ მეწარმეებს საქართველოში. ამ ინიციატივების მიზანია, ფინანსებზე წვდომის, მენტორობის, ტრენინგის და ბიზნესის განვითარების სერვისების შეთავაზებით დაეხმაროს ქალების მიერ მართულ მცირე და საშუალო საწარმოებს გენდერული ნიშნით განპირობებული გამოწვევების გადალახვაში.
„ქალები ბიზნესში“ პროგრამის მეშვეობით, მეწარმეები თავიანთი საწარმოების გასავითარებლად და კონტაქტების სიის გასაფართოებლად საჭირო მხარდაჭერას იღებენ. ისეთი პროგრამები კი, როგორიცაა „წვდომა საექსპორტო ბაზრებზე“ (IA2M) და „მცირე და საშუალო საწარმოების გაციფრულების მხარდაჭერა“, ქალების მიერ მართულ ბიზნესებს კონკურენტუნარიანობისა და ციფრული საქმიანობის გაძლიერებაში ეხმარება. იმავდროულად, პროექტები, „მდგრადი და მწვანე ბიზნეს პრაქტიკების განვითარება“ და „QUIS – უკეთესი პროდუქტი, უკეთესი მომსახურება“, ხელს უწყობს მდგრადობასა და ხარისხის სტანდარტების დანერგვას ქალთა ხელმძღვანელობით მოქმედ ბიზნესებში.
მეტის გასაგებად ან მხარდაჭერის მისაღებად, შეგიძლიათ, პირდაპირ დაუკავშირდეთ აღნიშნული პროგრამების განმახორციელებელ პარტნიორებს.
ევროკავშირის ინიციატივების მხარდაჭერით, ქართველი მეღვინე ქალები მოძველებულ სტერეოტიპებს დაუპირისპირდნენ და მეღვინეობის სფეროში წარმატებას მიაღწიეს.
ევროკავშირის ბაზარზე შესვლა მაღალი სტანდარტების დაკმაყოფილებას მოითხოვს – მაგრამ ქართულ მცირე და საშუალო საწარმოებს აქვთ შესაძლებლობა, ამ გზაზე დახმარება მიიღონ. EU4Business კომპანიებს სთავაზობს სპეციალურ მხარდაჭერას, რომელიც მათ ექსპორტისთვის მომზადებაში დაეხმარება – განსაკუთრებით ისეთ სფეროებში, როგორიცაა სურსათი, დიზაინი და მსუბუქი მრეწველობა.
ისეთი პროგრამები, როგორებიცაა „წვდომა საექსპორტო ბაზრებზე“ (IA2M) და „QUIS – უკეთესი პროდუქტი, უკეთესი მომსახურება“, კომპანიებს პროდუქტის ხარისხის, შეფუთვისა და სერტიფიცირების მიმართულებით ევროკავშირის სტანდარტების დასაკმაყოფილებლად საჭირო პრაქტიკულ დახმარებას სთავაზობს. მცირე და საშუალო საწარმოებისთვის ასევე ხელმისაწვდომია ექსპერტების რჩევები სამართლებრივ და პროცედურულ მოთხოვნებთან დაკავშირებით.
ექსპორტიორთა მხარდასაჭერად ხელმისაწვდომია პრაქტიკული გზამკვლევების ფართო სპექტრი, მათ შორის: „ექსპორტის სამართლებრივი საკითხების სახელმძღვანელო“, DCFTA-ის ვებსაიტი. ეს რესურსები იძლევა ცოდნას ისეთ მნიშვნელოვან საკითხებზე, როგორიცაა ეტიკეტირება, პროდუქტის უსაფრთხოება და საბაჟო დოკუმენტაცია.
თხილის ერთ-ერთ ყველაზე მსხვილ მწარმოებელს საქართველოში, Nuts.ge, ადგილობრივად წარმოებული თხილის სხვადასხვა პროდუქტი მთელი მსოფლიოს მასშტაბით გააქვს ექსპორტზე. EU4Business-ისა და ევროპის რეკონსტრუქციისა და განვითარების ბანკის (EBRD) პროგრამის, „კონსულტაციები მცირე ბიზნესისათვის“, მხარდაჭერით, კომპანიამ წარმოება ევროკავშირის დირექტივებთან შესაბამისობაში მოიყვანა, რითაც საექსპორტო შესაძლებლობებისა და საერთაშორისო ბაზრებზე კონკურენტუნარიანობის გაზრდა შეძლო.
დიახ, არსებობს – სოფლის მეურნეობისა და საკვების წარმოების სექტორები საქართველოში EU4Business-ის მთავარი პრიორიტეტული მიმართულებებია. ფერმერებისა და აგრობიზნესებისთვის ხელმისაწვდომია მრავალფეროვანი პროგრამები, რომლებიც მათ პროდუქტიულობის ზრდაში, სურსათის უსაფრთხოების გაუმჯობესებასა და ევროკავშირის სტანდარტების შესაბამისი მდგრადი პრაქტიკების დანერგვაში ეხმარება.
ისეთი ინიციატივების მეშვეობით, და „მდგრადი და მწვანე ბიზნეს პრაქტიკების განვითარება“, საქართველოს მცირე და საშუალო საწარმოები ოპერაციების მოდერნიზაციისა და კლიმატისადმი მდგრადი ბიზნესმოდელების შესაქმნელად მიზანმიმართულ მხარდაჭერას იღებენ. CAPCA-სა და PROGRESS-ის მსგავსი სხვა პროექტები კი მდგრადი სოფლის მეურნეობის, ეკო-სერტიფიკაციისა და მწვანე უნარების პოპულარიზაციას უწყობს ხელს.
დამატებით, ENPARD IV პროგრამის ფარგლებში, ევროკავშირის მხარდაჭერა უშუალოდ კონცენტრირდება სურსათის უვნებლობის სისტემების გაძლიერებასა და სანიტარიულ და ფიტოსანიტარიულ სტანდარტებთან შესაბამისობაზე, რაც საერთაშორისო ბაზრებზე წვდომისთვის უმნიშვნელოვანესი არის.
დამატებითი ინფორმაციისთვის და იმის გასაგებად, აკმაყოფილებს თუ არა თქვენი მცირე ან საშუალო საწარმო მხარდაჭერის მისაღებად საჭირო მოთხოვნებს, გთხოვთ, პირდაპირ დაუკავშირდეთ აღნიშნული პროგრამების განმახორციელებელ პარტნიორებს.
EU4Business მტკიცედ უჭერს მხარს ინკლუზიურ და დაბალანსებულ ეკონომიკურ განვითარებას საქართველოს არა მხოლოდ მსხვილ ქალაქებში, არამედ, ყველა რეგიონში. განსაკუთრებული ყურადღება ეთმობა სოფლებს, სადაც ბიზნესი ხშირად აწყდება ისეთ უნიკალურ გამოწვევებს, როგორიცაა ბაზრებზე, ინფრასტრუქტურაზე ან კვალიფიციურ მუშახელზე შეზღუდული ხელმისაწვდომობა.
პროგრამების, „მდგრადი და მწვანე ბიზნეს პრაქტიკების განვითარება“, „მწვანე გურია“ და ENPARD IV, მეშვეობით სოფლად მომუშავე მეწარმეებს ფინანსური მხარდაჭერა, ტრენინგი და წარმოების მოდერნიზებისთვის საჭირო დახმარება მიეწოდება. ამასთან, ისეთი ინიციატივები, როგორიცაა EU4ITD, სოფლის ეკონომიკის გააქტიურებასა და დედაქალაქის გარეთ მეწარმეობის წახალისებას უწყობს ხელს.
EU4Business-EBRD-ის პროგრამის, „ქალები ბიზნესში“, მხარდაჭერით, ქართულმა ეკო-მეგობრულმა ტანსაცმლის ბრენდმა, „ლიდერმა“ საქმიანობა რეგიონებში გააფართოვა და იძულებით გადაადგილებული ქალებისათვის სამუშაო ადგილები შექმნა. პროექტი საზოგადოების ნაკლებად დაცულ წევრებს უნარების განვითარების, ადგილობრივი წარმოებისა და საერთაშორისო ბაზრებზე წვდომის უზრუნველყოფით დაეხმარა.
ტურიზმი საქართველოში ერთ-ერთი ყველაზე პერსპექტიული სექტორია, EU4Business კი ამ მიმართულებით მომუშავე ადგილობრივ მეწარმეებს პოტენციალის სრულად რეალიზებაში ეხმარება. განსაკუთრებული ყურადღება ეთმობა სოფლის და ეკოტურიზმის მიმართულებით მოქმედ ბიზნესებს, რომლებიც მნიშვნელოვან როლს ასრულებენ ადგილობრივი განვითარებისა და კულტურული მემკვიდრეობის შენარჩუნების პროცესში.
ისეთი პროგრამები, როგორიცაა EU4ITD, ტურიზმის სფეროში მოქმედ მცირე და საშუალო საწარმოებს სთავაზობს ბიზნესის განვითარების სერვისებს, მენტორობას, ბრენდინგის მიმართულებით მხარდაჭერასა და მიკრო-გრანტებს. ამგვარი დახმარება ბიზნესებს მომსახურების ხარისხის გაუმჯობესებაში, ძლიერი ციფრული იდენტობის ჩამოყალიბებასა და ტურიზმის ისეთი მდგრადი მოდელების დანერგვაში ეხმარება, რომლებიც განსაკუთრებით მიმზიდველია საერთაშორისო ვიზიტორებისთვის.
2024 წელს საქართველოს ტურიზმის ასოციაციამ ესპანეთში, უნგრეთსა და ესტონეთში EU4BCC-ის ფარგლებში განხორციელებული სასწავლო ვიზიტების მეშვეობით შეძლო, დაეხვეწა ადგილობრივი ტურისტული ბიზნესების მხარდაჭერის უნარი.
დიახ, არსებობს – EU4Business აქტიურად უჭერს მხარს საქართველოში ტექნოლოგიებისა და ინოვაციების მზარდ ეკოსისტემას. იმის გათვალისწინებით, რომ მსგავს სტარტაპებს ეკონომიკური ტრანსფორმაციის ძალა აქვს, პროგრამა მათ სთავაზობს როგორც ფინანსურ, ისე არაფინანსურ მხარდაჭერას, რაც ციფრული და ტექნოლოგიური მიმართულებით მოქმედ მცირე და საშუალო საწარმოებს საქმიანობის გაფართოების საშუალებას აძლევს.
იმის განურჩევლად, პროგრამულ უზრუნველყოფას ავითარებთ, ხელოვნურ ინტელექტზე მუშაობთ თუ ციფრულ პლატფორმებს ქმნით, EU4Business-ს შეუძლია, თქვენი სტარტაპის სწრაფად განვითარებაში დაგეხმაროთ. დეტალური ინფორმაციის მისაღებად დაუკავშირდით პროგრამის განმახორციელებელ პარტნიორებს.
ისეთი ქართული სტარტაპები, როგორიცაა „ტელაგრი“, რომელიც ფერმერებს კონსულტაციებისთვის დარგის წამყვან სპეციალისტებთან აკავშირებს, EU4Business-ის მხარდაჭერას კავშირების დასამყარებლად და ზრდისა და ინოვაციის ხელშესაწყობად იყენებენ.
დიახ, შეგიძლიათ. ევროკავშირში ექსპორტისთვის საჭიროა ბაზრის მოთხოვნების, სერტიფიცირების სტანდარტებისა და ლოჯისტიკური პროცესების საფუძვლიანი ცოდნა – EU4Business სწორედ ამაში დაგეხმარებათ. ქართულ მცირე და საშუალო საწარმოებს აქვთ შესაძლებლობა, დაესწრონ მრავალფეროვან ტრენინგებს, რომლებიც მათ ექსპორტისთვის საჭირო ცოდნას მისცემს და უნარებს გამოუმუშავებს.
ისეთი ინიციატივების მეშვეობით, როგორებიცაა „წვდომა საექსპორტო ბაზრებზე“ (IA2M) და „ქალები ბიზნესში“, ბიზნესები ონლაინსემინარების, სამუშაო შეხვედრებისა და სტრუქტურირებული ტრენინგების საშუალებით იღებენ პრაქტიკულ მხარდაჭერას. ეს პროგრამები მოიცავს ისეთ თემებს, როგორიცაა ბაზრის კვლევა, ექსპორტის დოკუმენტაცია, ფასწარმოქმნის სტრატეგიები და საერთაშორისო მარკეტინგი.
იმის განურჩევლად, ახლა იწყებთ ევროკავშირის ბაზრებზე გასვლას თუ უკვე ექსპორტის გასაფართოებლად ხართ მზად, ეს ტრენინგები პროცესის თავდაჯერებულად გავლაში დაგეხმარებათ. დაუკავშირდით პროგრამის განმახორციელებელ ინიციატივებს, რათა გაიგოთ იმ უახლესი შესაძლებლობების შესახებ, რომლებიც თქვენი ბიზნესის მიზნებს შეესაბამება.
იმისათვის, რომ არ გამოგრჩეთ ინფორმაცია ახალ დაფინანსებაზე, ტრენინგებსა თუ დაგეგმილ ღონისძიებებზე, თქვენ შეგიძლიათ:
- ეწვიოთ EU4Business-ის ვებგვერდს საქართველოზე: https://eu4business.ge
- გამოიწეროთ EU4Business-ის საინფორმაციო ბიულეტენი: https://eu4business.eu/
- იაქტიუროთ საქართველოში ევროკავშირის წარმომადგენლობის და შესაბამისი პროგრამების განმახორციელებელი პარტნიორების (GIZ, EBRD თუ ITC) სოციალური მედიის პლატფორმებზე და გახდეთ მათი ელექტრონული ფოსტის მიმღებები
- დაამყაროთ კონტაქტი ადგილობრივ ბიზნესის მხარდამჭერ ორგანიზაციებთან, სავაჭრო-სამრეწველო პალატებთან და კლასტერებთან, რომლებიც ხშირად ავრცელებენ ინფორმაციას ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული პროექტებით შეთავაზებულ შესაძლებლობებზე
- გახდეთ EU NEIGHBOURS East-ის ბიულეტენის გამომწერი უახლეს შესაძლებლობათა შესახებ ინფორმაციის მისაღებად
ასევე შეგიძლიათ, გადახვიდეთ EU4Business-ის პროექტების გვერდზე და გაიგოთ, ამჟამად რა პროგრამები ხორციელდება საქართველოში.

Access to affordable finance is one of the key challenges for small businesses — and EU4Business helps address this by partnering with local financial institutions in Georgia. Through these partnerships, SMEs can benefit from improved lending conditions such as lower interest rates, longer repayment terms, and simplified access procedures.
EU-backed loans are available at major local banks including ProCredit Bank Georgia, TBC Bank, Bank of Georgia, Liberty Bank, Credo Bank, Terabank, BasisBank, and the microfinance organisation Crystal. These institutions work directly with EU programmes to deliver financial products tailored to the needs of growing businesses.
For the details of financial support available, visit the EU4Business Georgia website.
A Georgian furniture parts manufacturer increased production capacity and expanded operations after securing an EU-backed loan, demonstrating the tangible benefits of such financial support.
Scaling a business often requires more than funding — it needs strategic guidance and practical know-how. That’s why EU4Business offers Georgian SMEs access to expert consultancy and technical assistance across key business areas such as marketing, operations, financial reporting, quality management, and overall strategy.
Support is provided through targeted programmes like Women in Business, which helps female entrepreneurs grow their enterprises; Support to SME Digitalization, which focuses on digital transformation; and GEFF in Georgia, which provides green economy-focused advisory services. These programmes are designed to match businesses with experienced consultants, helping SMEs overcome operational barriers and unlock their growth potential.
A Georgian eco-friendly design company received expert advice through EU4Business, leading to enhanced product quality and increased market presence.
Yes — the EU actively supports women entrepreneurs in Georgia through a variety of dedicated programmes. These initiatives are designed to help women-led SMEs overcome gender-specific challenges by offering access to finance, mentoring, training, and business development services.
Through the Women in Business programme, entrepreneurs receive guidance to grow their enterprises and expand their networks. Programmes such as Inclusive Access to Markets (IA2M) help women-led businesses strengthen their competitiveness and digital presence. Meanwhile, projects like Inclusive Growth through Sustainable and Green Business Practices and QUIS – Better Goods and Services promote sustainability and quality standards in women-led ventures.
To learn more or receive support, don’t hesitate to reach out to the implementing partners of these programmes directly.
Georgian women winemakers challenged outdated stereotypes and achieved success in the industry with support from EU initiatives.
Entering the EU market requires meeting high standards — but Georgian SMEs don’t have to navigate this journey alone. EU4Business provides dedicated support to help businesses strengthen their export readiness, particularly in sectors like food, design, and light manufacturing.
Programmes such as Inclusive Access to Markets (IA2M) and QUIS – Better Goods and Services offer hands-on assistance in aligning with EU quality, packaging, and certification standards. SMEs also benefit from access to expert guidance on legal and procedural requirements.
A range of practical tools is available to support exporters at every stage, including the Export Legal Guide, DCFTA website, and the online course on ‘Export Fundamentals’. These resources cover key aspects such as labelling, product safety, and customs documentation.
Nuts.ge, one of Georgia’s largest hazelnut producers, exports locally produced hazelnuts in various forms worldwide. With support from EU4Business and the EBRD’s Advice for Small Businesses programme, the company aligned its production with EU directives, enhancing its export capabilities and competitiveness in international markets.
Yes — the agricultural and food production sectors are a key focus area for EU4Business in Georgia. A wide range of programmes are available to help farmers and agribusinesses increase productivity, improve food safety, and adopt sustainable practices aligned with EU standards.
Through initiatives such as Inclusive Growth through Sustainable and Green Business Practices, Georgian SMEs receive targeted support to modernise operations and build climate-resilient business models. Other projects like CAPCA and PROGRESS promote sustainable agriculture, eco-certification, and green skills.
Additionally, under the ENPARD IV Programme, EU support focuses specifically on strengthening food safety systems and compliance with sanitary and phytosanitary standards — crucial for accessing international markets.
To learn more and explore eligibility, SMEs are encouraged to contact the implementing partners of these programmes directly.
EU4Business is strongly committed to inclusive and balanced economic development across all regions of Georgia — not just urban centres. Special attention is given to rural areas, where businesses often face unique challenges such as limited access to markets, infrastructure, or skilled labour.
Through programmes like Inclusive Growth through Sustainable and Green Business Practices, GREEN Guria, and ENPARD IV, rural entrepreneurs receive financial support, training, and help to modernise production. Additional initiatives such as EU4ITD focus on revitalising rural economies and encouraging entrepreneurship outside the capital.
With support from the EU4Business-EBRD Women in Business programme, Leader LTD, a Georgian eco-friendly clothing brand, expanded operations to rural areas and created jobs for internally displaced women. The project empowered vulnerable groups through skills development, local production, and access to international markets.
Tourism is one of Georgia’s most promising sectors — and EU4Business is helping local entrepreneurs in this space unlock their full potential. Special focus is placed on supporting rural and eco-tourism businesses, which play a key role in local development and cultural preservation.
Programmes such as EU4ITD provide tourism SMEs with business development services, mentoring, branding support, and micro-grants. These tools help businesses improve service design, build a strong digital presence, and embrace sustainable tourism models that appeal to international visitors.
In 2024, the Georgian Tourism Association enhanced its ability to support local tourism businesses through EU4BCC study visits to Spain, Hungary, and Estonia.
Yes — EU4Business actively supports Georgia’s growing tech and innovation ecosystem. Recognising the potential of startups to drive economic transformation, the programme offers a mix of financial and non-financial tools to help digital and tech-driven SMEs scale.
Through the Georgia SMEs and Innovation Ecosystem Support Programme, implemented by Georgia’s Innovation and Technology Agency (GITA), startups can access equity investments, tailored business advice, and opportunities to connect with international partners and innovation hubs. This creates a platform not only for growth but also for integration into European and global value chains.
Whether you’re developing software solutions, working in AI, or building digital platforms, EU4Business can help accelerate your startup’s journey. Reach out to the implementing partners to learn how to get involved.
Georgian tech startups like TelAgri, a startup that connects farmers and specialists to share experiences, have leveraged EU4Business support to establish connections and facilitate growth and innovation.
Absolutely. Exporting to the EU requires a solid understanding of market requirements, certification standards, and logistics — and EU4Business is here to help. Georgian SMEs can access a wide range of training opportunities designed to strengthen their export skills and readiness.
Through initiatives like Inclusive Access to Markets (IA2M) and Women in Business, businesses receive hands-on support via online seminars, workshops, and structured training sessions. These programmes cover topics such as market research, export documentation, pricing strategies, and international marketing.
Whether you’re just starting to explore EU markets or ready to expand your exports, these trainings can help you navigate the process with confidence. Reach out to programme implementers to find upcoming opportunities that match your business goals.
To make sure you don’t miss out on new funding, training, and events, you can:
- Visit the EU4Business Georgia country page: https://eu4business.ge
- Subscribe to the EU4Business newsletter: https://eu4business.eu/
- Engage with EU Delegation to Georgia and relevant implementing partners like GIZ, EBRD, or ITC on social platforms or mailing lists
- Stay connected with local business support organisations (BSOs), chambers of commerce, and clusters that often share relevant opportunities from EU-funded projects
- Subscribe to receive opportunities from EU NEIGHBOURS East
You can also check the EU4Business Projects page to find out which programmes are active in Georgia.