საქართველოში სურსათის უვნებლობის, სანიტარული და ფიტოსანიტარული (SPS) სექტორის მხარდაჭერა, ENPARD IV პროექტის ფარგლებში (საქართველოში სოფლის მეურნეობისა და სოფლის განვითარების ევროპული სამეზობლო პროგრამა - IV ფაზა)
პროექტის აღწერა - პროექტი, რომელიც ENPARD-ის მეოთხე ფაზის ნაწილია, მიზნად ისახავს სურსათის უვნებლობის გაუმჯობესებას და სოფლის მეურნეობის პროდუქციის ექსპორტის ხელშეწყობას. ის ფოკუსირებულია გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს შესაძლებლობების გაძლიერებაზე, მწარმოებლებისა და კვების ბიზნესის მხარდაჭერაზე და განსაკუთრებით ევროკავშირის ბაზარზე ქართული სოფლის მეურნეობის პროდუქციის ექსპორტის ხელშეწყობაზე.
პროექტის მიზნები - მთავარი მიზანია ხელი შეუწყოს საქართველოში სურსათის უვნებლობის სტანდარტების დანერგვას და გააძლიეროს ამ სფეროში მომუშავე ინსტიტუციების, კვების ბიზნესისა და სურსათის უვნებლობაში ჩართული სხვა მხარეების შესაძლებლობები.

Support to the Food Safety and Sanitary & Phytosanitary (SPS) Sector in Georgia under ENPARD IV (European Neighbourhood Programme for Agriculture and Rural Development in Georgia Phase IV)
The project, part of ENPARD's fourth phase, aims to improve food safety and promote agricultural exports. It focuses on enhancing capacities within the Ministry of Environmental Protection and Agriculture, supporting producers and food businesses, and facilitating the export of Georgian agricultural products, particularly to the EU market.
The main objective is to assist in enforcing food safety standards in Georgia and strengthen the capabilities of institutions, food businesses, and other stakeholders involved in food safety.