ევროპის რეკონსტრუქციისა და განვითარების ბანკმა (EBRD) ქართულ ენაზე აამოქმედა ონლაინ რესურსი, რომელიც მიკრო, მცირე და საშუალო საწარმოებს იურიდიულ და ბიზნეს რეკომენდაციებს სთავაზობს. ვებსაიტის მიზანია, დაეხმაროს საწარმოებს, უკეთ გაუმკლავდნენ COVID-19-ის პანდემიით გამოწვეულ პრობლემებს.
ახალი ვებსაიტი საქართველოს მცირე და საშუალო კომპანიების მფლობელებს და მენეჯერებს ექსპერტული რეკომენდაციებით მოამარაგებს. ეს რჩევები მათ დაეხმარება, უკეთ მოაგვარონ ფინანსური საკითხები, წარმატებით ეურთიერთონ მომწოდებლებს, მომხმარებლებსა თუ თანამშრომლებს და დაძლიონ საოპერაციო და სტრატეგიული გამოწვევები. გარდა ამისა, საიტზე ხელმისაწვდომია სასარგებლო ინსტრუმენტები, რომლებიც ბიზნესებს ციფრულ ტრანსფორმაციას და რესტრუქტურიზაციის პროცესს გაუმარტივებს.
პლატფორმა კომპანიებს უზრუნველყოფს იურიდიული რეკომენდაციებითაც კორპორაციების, შრომითი უფლებების და გადახდისუუნარობის შესახებ არსებული კანონმდებლობის საკითხებზე. ეს ის სფეროებია, რომელთან დაკავშირებულ ნოუ-ჰაუსა და ინფორმაციაზეც მცირე ბიზნესში დიდი მოთხოვნაა.

The European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) has launched an online resource in Georgian with legal and business guidance to support micro, small and medium-sized enterprises (SMEs) in their response to new challenges following the COVID-19 pandemic.
The website offers support to deal with financial challenges, manage relationships with suppliers, customers and employees, and steer through operational and strategic challenges. It also contains useful tools to digitalise businesses, as well as to navigate a restructuring process.
The platform provides businesses with legal guidance on corporate, employment and insolvency law, areas in which small firms have a strong demand for know-how and information.